Κατηγορία: Swim News

13 μετάλλια για την Deree Swim Academy στους Θερινούς Αγώνες στο Ο.Α.Κ.Α.!

Στους “Θερινούς Αγώνες”, που πραγματοποιήθηκαν στο Ο.Α.Κ.Α. το Σαββατοκύριακο 6-7 Ιουλίου, συμμετείχε η προαγωνιστική ομάδα της Deree Swim Academy. Ο Σύλλογος μας έλαβε μέρος με 21 αθλητές και αθλήτριες, κατακτώντας 13 μετάλλια.

Αναλυτικά:

Χρυσά (1)

  • Μαντζάρα Φιλιώ – 200μ. ΜΑ Κ12 ετών

Ασημένια (3)

  • Καπετανέα Κωνσταντίνα – 100μ. ύπτιο Κ10 ετών
  • Καπετανέα Κωνσταντίνα – 50μ. ύπτιο Κ10 ετών
  • Σταυριανού Ειρήνη – 200μ. ελεύθερο Κ12 ετών

Χάλκινα (9)

  • Μαντζάρα Φιλιώ – 100μ. ύπτιο Κ12 ετών
  • Ράπτης Γιώργος – 800μ. ελεύθερο Α12 ετών
  • Σταυριανού Ειρήνη – 800μ. ελεύθερο Κ12 ετών
  • Μαντζάρα Φιλιώ – 100μ. πρόσθιο Κ12 ετών
  • Μινόγιαννης Θανάσης – 200μ. ύπτιο Α12 ετών
  • Μινόγιαννης Θανάσης – 50μ. ύπτιο Α12 ετών
  • Ράπτης Γιώργος – 400μ. ελεύθερο Α12 ετών
  • Σταυριανού Ειρήνη – 400μ. ελεύθερο Κ12 ετών
  • Σταυριανού Ειρήνη, Αγγελίδη Αλεξάνδρα, Κωσταγιόλα Ιωάννα, Μαντζάρα Φιλιώ –4×100μ. ελεύθερο Κ12 ετών

Την αποστολή συνόδευσε η προπονήτρια, Σαμαρτζή Σοφία.

Συγχαρητήρια σε όλες και σε όλους!

 

Ο Κωνσταντίνος Γεραμάνης της Deree Swim Academy με την αποστολή της Εθνικής ομάδας κολύμβησης στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Εφήβων-Νεανίδων!

Στο Βίλνιους της Λιθουανίας βρίσκεται απο την Δευτέρα το πρωί ο αθλητής της Deree Swim Academy, Κωνσταντίνος Γεραμάνης, με την αποστολή της Εθνικής ομάδας κολύμβησης για το Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Εφήβων-Νεανίδων (European Junior Swimming Championships).

Μέσα απο την επίπονη και μακροχρόνια προσπάθεια, αλλά και την τεράστια βελτίωσή του τα τελευταία δύο χρόνια, ο Κωνσταντίνος κατάφερε να είναι μέλος της αποστολής της σημαντικότερη διοργάνωσης της Ευρώπης για τις συγκεκριμένες ηλικιακές κατηγορίες. Θα συμμετέχει στα 4×200μ. ελεύθερο(ομαδικό) και στα 400μ. ελεύθερο(ατομικό). Πρόκειται για μια μεγάλη τιμή για τον Α.Σ.Κ. Ντερή!

Καλή επιτυχία Κωνσταντίνε!

 

70 μετάλλια και 2η θέση στη Γενική Βαθμολογία για την Deree Swim Academy στην Α’ Φάση του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος στα Ιλίσια!!!

Η Deree Swim Academy συμμετείχε στις 29-30 Ιουνίου, στην Α’ Φάση του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος – Περιφερειακό Πρωτάθλημα Νοτιανατολικού τομέα Αττικής, που πραγματοποιήθηκε στα Ιλίσια, με συνολικά 75 αθλητές και αθλήτριες.

Ο Α.Σ.Κ. Ντερή κατετάγη 1ος  στη βαθμολογία των Γυναικών, Νεανίδων, Κορασίδων, Παγκορασίδων Α’, Παγκορασίδων Β’, Νέων Γυναικών, 3ος σε αυτή των Ανδρών, Εφήβων, Παίδων, Παμπαίδων Α’, Παμπαιδων Β’, Νέων Ανδρών και 2ος  στη Γενική βαθμολογία κατακτώντας 70 μετάλλια!!!

Την αποστολή συνόδευσαν οι προπονητές μας, κ. Αντωνίου Αντώνης , κ. Δεμέτης Βασίλης , και κ. Συρμπόπουλος Γιάννης

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την συμμετοχή και τις επιτυχίες τους!!!

 

Αναλυτικά τα μετάλλια:

Χρυσά (24)

  • Βλαχάκης Μαριος (3) – 100μ., 200μ. Πεταλούδα και 200μ. ΜΑ Παμπαίδων Α’
  • Τζούμης Δημήτρης (3) – 50μ. ,100μ. και 200μ. Πεταλούδα Παμπαίδων Β’
  • Ρώτα Στέλλα (2) – 400μ. ΜΑ και 400μ. Ελεύθερο Κορασίδων
  • Σωτηρίου Λυδία (2) – 200μ. Ελεύθερο και 200μ. ΜΑ Κορασίδων
  • Κανάρη Έλενα (2) – 400μ. και 200μ. ΜΑ Παγκορασίδων Β’
  • Παινέση Νατάσσα (2) – 200μ. ΜΑ και 200μ. Πρόσθιο Παγκορασίδων Β’
  • Χαλβαντζή Καλή (2) – 100μ. και 200μ. Ύπτιο Παγκορασίδων Β’
  • Ζαρμπούτη Αρετή (2) – 100μ. και 200μ. Πρόσθιο Κορασίδων
  • Βούλας Γιάννος (1) – 50μ. Ελεύθερο Παίδων
  • Φέρρα Λόρα (1) – 100μ. Ελεύθερο Κορασίδων
  • Ζωγραφάκης Άγγελος (1) – 200μ. Πεταλούδα Παίδων
  • Πετροπούλου Δανάη (1) – 50μ. Πρόσθιο Κορασίδων
  • Σολωμού Κατερίνα (1) – 400μ. Ελεύθερο Παγκορασίδων Α’
  • Μουλίνου Δανάη (1) – 400μ. ΜΑ Παγκορασίδων Β’

Ασημένια (27)

  • Παζαΐτη Ιωάννα (3) – 50μ., 100μ. και 200μ. Ύπτιο Κορασίδων
  • Βούλας Γιάννης (2) – 100μ. και 200μ. Ελεύθερο Παίδων
  • Φέρρα Λόρα (2) – 50μ. και 200μ. Ελεύθερο Κορασίδων
  • Εξάρχου Μαρία (2) – 100μ. Πεταλούδα και 200μ. ΜΑ Νεανίδων
  • Μεράϊ Ντέϊβιντ (2) – 400μ. ΜΑ και 200μ. Πρόσθιο Παίδων
  • Αλμπάνης Βιτάλιος (2) – 200μ. και 400μ. ΜΑ Παμπαίδων Β’
  • Ρώτα Στέλλα (1) – 200μ. ΜΑ Κορασίδων
  • Σωτηρίου Λυδία (1) – 400μ. Ελεύθερο Κορασίδων
  • Κανάρη Έλενα (1) – 1500μ. Ελεύθερο Παγκορασίδων Β’
  • Παινέση Νατάσσα (1) – 100μ. Πεταλούδα Παγκορασίδων Β’
  • Ζωγραφάκης Άγγελος (1) – 100μ. Πεταλούδα Παίδων
  • Πετροπούλου Δανάη (1) – 100μ. Πρόσθιο Κορασίδων
  • Σολωμού Κατερίνα (1) – 200μ. Ύπτιο Παγκορασίδων Α’
  • Περδικάρη Αγγελική (1) – 200μ. Πεταλούδα Παγκορασίδων Β’
  • Γρυπαίος Φίλιππος (1) – 200μ. ΜΑ Εφήβων
  • Γαϊτανίδη Μαρία (1) – 200μ. Πρόσθιο Κορασίδων
  • Ζαρμπούτη Ντορέττα (1) – 200μ. Πρόσθιο Νεανίδων
  • Δαρζέντα Μαρίλια (1) – 400μ. ΜΑ Κορασίδων
  • Ξηρά Σίλια (1) – 1500μ. Ελεύθερο Κορασίδων
  • Μπέργκιν Μυρτώ (1) – 400μ. ΜΑ Παγκορασίδων Α’

Χάλκινα (19) 

  • Περδικάρη Αγγελική (2) – 200μ. ΜΑ και 100μ. Πεταλούδα Παγκορασίδων Β’
  • Κακάμπουρα Χριστίνα (2) – 50μ. και 200μ. Ύπτιο Νεανίδων
  • Βενετσάνου Νεφέλη (2) – 800μ. Ελεύθερο και 200 Πεταλούδα Κορασίδων
  • Χαλβαντζή Καλή (1) – 50μ.  Ύπτιο Παγκορασίδων Β’
  • Ζωγραφάκης Άγγελος (1) – 100μ. Ελεύθερο Παίδων
  • Πετροπούλου Δανάη (1) – 200μ. Πρόσθιο Κορασίδων
  • Μουλίνου Δανάη (1) – 1500μ. Ελεύθερο Παγκορασίδων Α’
  • Γρυπαίος Φίλιππος (1) – 200μ. Πεταλούδα Εφήβων
  • Γαϊτανίδη Μαρία (1) – 50μ. Πρόσθιο Κορασίδων
  • Κριμπά Άρτεμις (1) – 200μ. Πεταλούδα Νεανίδων
  • Σπυρόπουλος Άρης (1) – 400μ. Ελεύθερο Παίδων
  • Παναγούλια Ανδριάννα (1) – 800μ. Ελεύθερο Παγκορασίδων Α’
  • Αλιβιζάτος Δημήτρης (1) – 400μ. ΜΑ Παμπαίδων Α’
  • Παναγιώτη Μάνος-Πελούμπ (1) – 200μ. Πεταλούδα Παμπαίδων Α’
  • Γεραμάνη Βασιλική (1) – 1500μ. Ελεύθερο Παγκορασίδων Β’
  • Ιωάννου Στέργιος (1) – 100μ.  Ύπτιο Παμπαίδων Β’

15 μετάλλια για την Deree Swim Academy στα “Ρέστεια 2024”!

Στη μεγάλη γιορτή της κολύμβησης, “Ρέστεια 2024”, που πραγματοποιήθηκε 1-2 Ιουνίου στο Δημοτικό Κολυμβητήριο Αλίμου, έλαβε μέρος η προ-αγωνιστική ομάδα της Deree Swim Academy.

Ο Σύλλογός μας συμμετείχε με 19 συνολικά αθλητές και αθλήτριες ηλικίας 10-12 ετών και 3 συνολικά αθλητές και αθλήτριες ηλικίας 8-9 ετών, κατακτώντας συνολικά 15 μετάλλια.

Αναλυτικότερα:

Xρυσά (5)

  • Μαντζάρα Φιλιω (2) – 50μ. ελεύθερο και 100μ. πρόσθιο – Κ12 ετών
  • Ζαφειροπούλου Ελένη – 400μ. ελεύθερο –  Κ11 ετών
  • Κανάρης Λυκούργος – 50μ. πρόσθιο – Α9 ετών
  • Ράντζος Νικόλας –  50μ. πρόσθιο –  Α8 ετών

Ασημένια (3)

  • Καπετανέα Κωνσταντίνα – 50μ. πεταλούδα –  Κ10 ετών
  • Ζαφειροπούλου Ελένη – 200μ. ελεύθερο –  Κ11 ετών
  • Μπέργκιν Γιωργος – 100μ. ελεύθερο –  Α10 ετών

Χάλκινα (7)

  • Σταυριανού Ειρήνη –  50μ. ελεύθερο –  Κ12 ετών
  • Μαντζάρα Φιλιώ – 100μ. ελεύθερο –  Κ12 ετών
  • Ράντζος Νικόλας –  50μ. ελεύθερο –  Α10 ετών
  • Αλιβιζάτος Σταύρος – 50μ. ύπτιο – Α12 ετών
  • Σίμος Ιάσωνας – 200μ. ΜΑ – Α10 ετών
  • Καπετανέα Κωνσταντίνα – 200μ. ΜΑ – Κ10 ετών
  • Μινόγιαννης, Αλιβιζάτος, Ράπτης, Κοκορές – 4Χ100 ΜΟ – Α12 ετών

Συγχαρητήρια σε όλους!

36 μετάλλια για την Deree Swim Academy στα “21α Βενιζέλεια” στα Χανιά!

Με απόλυτη επιτυχία ολοκληρώθηκε η αποστολή της Deree Swim Academy στα “21α Βενιζέλεια”, τα οποία φιλοξενήθηκαν στο κολυμβητήριο Χανίων, στις 10-12 Απριλίου.

Οι 71 αθλητές και αθλήτριες που συμμετείχαν στην αποστολή, επέδειξαν άψογη εικόνα όλη την εβδομάδα, κλείνοντας τους αγώνες με πολύ υψηλές επιδόσεις τηρουμένων των αναλογιών και της κόπωσης που προκύπτει κατά τη διάρκεια της προετοιμασίας.

Οι μικρότεροι αθλητές μας (γεννημένοι το 2010-2011) δεν είχαν την δυνατότητα να συμμετέχουν στους απογευματινούς τελικούς, καθώς η κατάταξη γι’ αυτούς ήταν σε μορφή OPEN (Aνδρών-Γυναικών), ωστόσο πραγματοποίησαν πολύ καλές επιδόσεις.

Οι κολυμβητές και κολυμβήτριες μας, έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό και κατέκτησαν 36 μετάλλια (8 χρυσά, 16 ασημένια, 12 χάλκινα), αφήνοντας έτσι τις καλύτερες εντυπώσεις.

Αναλυτικότερα:

  • Φέρρα Λόρα – 3 χρυσά (100μ. και 50μ. Ελεύθερο,100μ. Πεταλούδα) και 1 χάλκινο (200μ. Ελεύθερο)
  • Ξηρά Σήλια – 2 χρυσά (800μ. και 400μ. Ελεύθερο)
  • Ζωγραφάκης Άγγελος – 1 χρυσό (200μ. Πεταλούδα) και 1 ασημένιο (100μ. πεταλούδα)
  • Μεράϊ Ντέϊβιντ – 1 χρυσό (200μ. Πρόσθιο) και 1 ασημένιο (100μ. πρόσθιο)
  • Βενετσάνου Νεφέλη – 1 χρυσό (200μ. Πεταλούδα)
  • Γεραμάνης Κωνσταντίνος – 3 ασημένια (400μ., 200μ. και 800μ. Ελεύθερο)
  • Κακάμπουρα Χριστίνα – 3 ασημένια (50μ., 200μ. και 100μ. Ύπτιο)
  • Εξάρχου Μαρία – 2 ασημένια (400μ. ΜΑ και 100μ. Πεταλούδα) και 1 χάλκινο (100μ. Ελεύθερο)
  • Πετροπούλου Δανάη – 2 ασημένια (50μ. και 100μ. Πρόσθιο) και 1 χάλκινο (200μ. Πρόσθιο)
  • Ρώτα Στέλλα – 1 ασημένιο (200μ. Ελεύθερο) και 3 χάλκινα (200μ., 400μ. ΜΑ και 400μ. Ελεύθερο)
  • Βούλας Γιάννος – 1 ασημένιο (50μ. Ελεύθερο) και 1 χάλκινο (50μ. Πεταλούδα)
  • Σωτηρίου Λυδία – 1 ασημένιο (400μ. Ελεύθερο)
  • Γαϊτανίδη Μαρία – 1 ασημένιο (200μ. Πρόσθιο)
  • Βλαχάκης Μάριος – 2 χάλκινα (400μ. ΜΑ και 100μ. Πεταλούδα)
  • Γρυπαίος Φίλιππος – 1 χάλκινο (200μ. ΜΑ)
  • Τσομπανούδης Γιώργος – 1 χάλκινο (1500μ. Ελεύθερο)
  • Σταυριανού Άννυ – 1 χάλκινο (1500μ. Ελεύθερο)

Πολλά συγχαρητήρια σε όλες και σε όλους!

 

 

6 μετάλλια και 8 προκρίσεις για την Deree Swim Academy στο “2ο Acropolis Junior 2024” στο ΟΑΚΑ!

Το “Acropolis Junior 2024” φιλοξένησε το κλειστό κολυμβητήριο του ΟΑΚΑ, το Σαββατοκύριακο 11-12 Μαΐου, στο οποίο συμμετείχε η Deree Swim Academy με 24 αθλητές, κατακτώντας 6 μετάλλια, ενώ παράλληλα προκρίθηκε σε 8 τελικούς.

Αναλυτικά τα μετάλλια:

Ασημένια

  • Καπετανέα Κωνσταντίνα – 100μ. ύπτιο – Κ10
  • Σταυριανού Ειρήνη – 200μ. ελεύθερο – Κ12
  • Μαντζάρα Φιλιώ – 50μ. ύπτιο – Κ12

Χάλκινα

  • Μινόγιαννης Θανάσης – 50μ. ύπτιο – Α12
  • Ράπτης Γιώργος – 100μ. πεταλούδα – Α12
  • Πεντίδης Ιωάννης, Καραβοκυρός Γιώργος, Λιβιεράτος Ιών, Γεωργιάδης Νικόλας, Ράπτης Γιώργος, Μινόγιαννης Θανάσης – Σκυτάλη 6×50 –  αγόρια mixed 10-11-12 ετών

Πολλά συγχαρητήρια στους μικρούς μας κολυμβητές!

 

Με απόλυτη επιτυχία συμμετείχε η Deree Swim Academy στο 7ο κύπελλο «Σπύρος Κοντόπουλος» στην Καλαμάτα!

Mε 21 συνολικά αθλητές και απόλυτη επιτυχία συμμετείχε η Deree Swim Academy στο 7ο κύπελλο «Σπύρος Κοντόπουλος», που διοργανώθηκε στις 27-28 Απριλίου στην Καλαμάτα, κατακτώντας 42 μετάλλια.

Αναλυτικότερα:

Χρυσά (21)

  1. Σταυριανού Ειρήνη 200μ ελεύθερο Κ12
  2. Καπετανέα Κωνσταντίνα 200μ ελεύθεροΚ10
  3. Μινογιάννης Θανάσης 200μ ελεύθερο Α12
  4. Γεωργιάδης Νικόλας 200μ ελεύθερο Α10
  5. Μάντζαρα Φιλιώ 200μ ΜΑ Κ12
  6. Αλιβιζάτος Σταύρος 200μ ΜΑ Α12
  7. Γεωργιάδης Νικόλας 100μ ελεύθερο Α12
  8. Καπετανέα Κωνσταντίνα 100μ ελεύθερο Κ10
  9. Μάντζαρα Φιλιώ 200μ προσθιο Κ12
  10. Μπέργκιν Γιώργος 50μ πεταλούδα Α10
  11. Ζαφειρόπουλου Ελένη 50μ πεταλούδα Κ10
  12. Μπουρίκα Ιωάννα 200μ ύπτιο Κ11
  13. Σταυριανού Ειρήνη 800μ ελεύθερο Κ12
  14. Ζαφειρόπουλου Ελένη 100μ ύπτιο Κ11
  15. Ηλιόπουλος Μάνος 100μ ύπτιο Α10
  16. Σταυριανού Ειρήνη 400μ ελεύθερο Κ12
  17. Μάντζαρα Φιλιώ 50μ ελεύθερο Κ12
  18. Καπετανέα Κωνσταντίνα 50μ ελεύθερο Κ10
  19. Μινογιάννης Θανάσης 50μ ελεύθερο Α12
  20. Γεωργιάδης Νικόλας 50μ ελεύθερο Α10
  21. 4Χ100 ελεύθερο mixed 12 ετών – Μινογιάννης Θανάσης, Αλιβιζάτος Σταύρος, Σταυριανού Ειρήνη, Μάντζαρα Φιλιώ

 

Ασημένια (10)

  1. Δικοπούλου Μαρία 50μ πρόσθιο Κ11
  2. Μπουρίκα Ιωάννα 100μ ύπτιο Κ11
  3. Αλιβιζάτος Σταύρος 50μ πεταλούδα Α12
  4. Ράπτης Γιώργος 800μ ελεύθερο Α12
  5. Μπούρκα Μάιρα 200μ ύπτιο Κ12
  6. Μινογιάννης Θανάσης 100μ ελεύθερο Α12
  7. Δικοπούλου Μαρία 200μ πρόσθιο Κ11
  8. Μπέργκιν Γιώργος 200μ ελεύθερο Α10
  9. Δικοπούλου Μαρία 200μ πρόσθιο Κ11
  10. Ζαφειρόπουλου Ελένη 200μ ΜΑ Κ11

Χάλκινα (11)

  1. Ράπτης Γιώργος 50μ ελεύθερο Α12
  2. Κωσταγιόλα Ιωάννα 100μ πρόσθιο Κ12
  3. Σοκολάκη Πατρίτσια 200μ πρόσθιο Κ12
  4. Σίμος Ιάσων 50μ πεταλούδα Α10
  5. Καραβοκύρος Γιώργος 50μ πεταλούδα Α11
  6. Κοκόρες Ταξιάρχης 50μ πεταλούδα Α12
  7. Λεμπέση Μυρτώ 50μ πεταλούδα Κ11
  8. Σίμος Ιάσων 50μ πρόσθιο Α10
  9. Μπούρκα Μάιρα 50μ ύπτιο Κ12
  10. 4Χ50 ΜΟ Κ12 – Μπούρκα Μάιρα, Μάντζαρα Φιλιώ, Σταυριανού Ειρήνη, Κωσταγιόλα Ιωάννα
  11. 4Χ50 ΜΟ Α12 – Μινογιάννης Θανάσης, Αλιβιζάτος Σταύρος, Ράπτης Γιώργος, Κοκόρες Ταξιάρχης

Την αποστολή συνόδευσε η προπονήτρια μας, κα. Σαμαρτζή Σοφία.

Πολλά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά!

 

 

5 προκρίσεις για το Παγκόσμιο Σχολικό Πρωτάθλημα στο Μπαχρέϊν για την Deree Swim Academy!

Πολύ καλές εμφανίσεις και επιδόσεις σημείωσαν οι αθλητές της Deree Swim Academy, που συμμετείχαν στο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα στη Θεσσαλονίκη.

Ειδική αναφορά θα πρέπει να γίνει στους αθλητές μας Γεραμάνη Κων/νο, Ρώτα Στελλα, Παζαΐτη Ιωάννα, Ζαρμπούτη Αρετή και Φέρρα Λόρα που κατέκτησαν την 1η θέση και πήραν το εισιτήριο για το Παγκόσμιο Σχολικό Πρωτάθλημα, που θα πραγματοποιηθεί στο Μπαχρέϊν τον Οκτώβριο.

Αναλυτικότερα τα αγωνίσματα και οι επιδόσεις τους:

  • Γεραμανης Κων/νος: 400μ. Ελεύθερο – 4’01″89
  • Ρώτα Στέλλα: 800μ. Ελεύθερο – 9’22″25
  • Παζαΐτη Ιωάννα: 200μ. Ύπτιο – 2’19″15
  • Ζαρμπούτη Αρετή: 200μ. Πρόσθιο – 2’35″66
  • Φέρρα Λόρα: 100μ. Ελεύθερο – 58″84

Συγχαρητήρια σε όλους!!!

 

 

Πολυνίκης η Deree Swim Academy στις κατηγορίες Παίδων-Κορασίδων και Παμπαίδων-Παγκορασίδων Β’, στη Διασυλλογική Ημερίδα Α.Σ. ΠΕΡΑ “Από την Κωνσταντινούπολη στην Αθήνα”.

Με 57 συνολικά αθλητές συμμετείχε η Deree Swim Academy στη Διασυλλογική Ημερίδα Α.Σ. ΠΕΡΑ “Από την Κωνσταντινούπολη στην Αθήνα”, που πραγματοποιήθηκε στις 12-14 Απριλίου,  στο ΟΑΚΑ. Οι αθλητές του συλλόγου μας σημείωσαν εξαιρετικά καλές επιδόσεις και πολλά ατομικά ρεκόρ, κατακτώντας 36 μετάλλια.

Αναλυτικά:

Χρυσά Μετάλλια (11)

  • Σωτηρίου Λυδία (2) – 100μ. Ελεύθερο και 100μ. Πρόσθιο Κορασίδων
  • Παινέση Νατάσσα (2) – 200μ. ΜΑ και 200μ. Πρόσθιο Παγκορασίδων Β’
  • Εξάρχου Μαρία – 100μ. Ελεύθερο Νεανίδων
  • Ρώτα Στέλλα – 200μ. ΜΑ Κορασίδων
  • Βούλας Γιάννος – 50μ. Πρόσθιο
  • Φέρρα Λόρα – 100μ. Πεταλούδα Κορασίδων
  • Γαϊτανίδη Μαρία – 200μ. Πρόσθιο Κορασίδων
  • Σταυριανού Άννυ – 200μ.  Ύπτιο Κορασίδων
  • Ζαρμπούτης Αναστάσης – 50μ. Πρόσθιο Παμπαίδων Β’

Ασημένια Μετάλλια (16)

  • Σολωμού Κατερίνα (2) – 100μ. Ελεύθερο και 100μ.  Ύπτιο Παγκορασίδων Α’
  • Εξάρχου Μαρία (2) – 50μ. Πεταλούδα και 50μ.  Ύπτιο Νεανίδων
  • Σταυριανού Άννυ – 400μ. ΜΑ Κορασίδων
  • Ζαρμπούτη Ντορέτα – 200μ. Ελεύθερο Νεανίδων
  • Παναγιώτη Μάνος-Πελούμπ – 50μ. Πεταλούδα Παμπαίδων Α’
  • Παινέση Νατάσσα – 50μ. Πεταλούδα Παγκορασίδων Β’
  • Αλμπάνης Βιτάλιος – 400μ. Ελεύθερο Παμπαίδων Β’
  • Κανάρη Έλενα – 400μ. Ελεύθερο Παγκορασίδων Β’
  • Βούλας Γιάννος – 50μ. Πεταλούδα Παίδων
  • Ξηρά Σήλια – 50μ. Πεταλούδα Κορασίδων
  • Φέρρα Λόρα – 200μ. ΜΑ Κορασίδων
  • Θεοδουλίδης Θανάσης – 200μ. Πρόσθιο Παμπαίδων Β’
  • Αβραμοπούλου Σοφία – 50μ.  Ύπτιο Κορασίδων
  • Δαρζέντα Μαρίλια – 200μ.  Ύπτιο Κορασίδων

Χάλκινα Μετάλλια (9)

  • Τσομπανούδης Γιώργος – 1500μ. Ελεύθερο Παίδων
  • Ξηρά Σήλια – 100μ.  Ύπτιο Κορασίδων
  • Μεράϊ Ντέϊβιντ – 400μ. ΜΑ Παίδων
  • Γαϊτανίδη Μαρία – 400μ. ΜΑ Κορασίδων
  • Αβραμοπούλου Σοφία – 50μ. Πεταλούδα Κορασίδων
  • Ζωγραφάκης Άγγελος – 100μ. Ελεύθερο Παίδων
  • Πετροπούλου Δανάη – 200μ. ΜΑ Κορασίδων
  • Παναγιώτι Μάνος-Πελούμπ – 100μ. Πεταλούδα Παμπαίδων Α’
  • Τσουμπελής Νίκος – 200μ. Πρόσθιο Παμπαίδων Β’

Την αποστολή συνόδευσαν οι προπονητές μας, Αντωνίου Αντώνης , Δεμέτης Βασίλης και Συρμπόπουλος Γιάννης .

Πολλά μπράβο στα παιδιά για τις επιτυχίες τους!

 

Χρυσό μετάλλιο και σημαντικές διακρίσεις για την Deree Swim Academy στις αποστολές της Εθνικής ομάδας για τα Multination!

Χρυσό μετάλλιο και σημαντικές διακρίσεις για την Deree Swim Academy στις αποστολές της Εθνικής ομάδας για τα Multination!

Στις αποστολές της Εθνικής ομάδας κολύμβησης, σε Αυστρία και Βόρεια Μακεδονία (Σκόπια), εκπροσωπήθηκε επιτυχώς η Deree Swim Academy, με την κατάκτηση ενός χρυσού μεταλλίου και σημειώνοντας σημαντικές διακρίσεις.

Οι Πολυεθνείς συναντήσεις Junior (16-18 ετών) και Youth (13-15 ετών) πραγματοποιήθηκαν 6-7 Απριλίου, με τους 4 αθλητές μας να πραγματοποιούν εξαιρετικές εμφανίσεις!

Πιο αναλυτικά:

  • Βλαχάκης Μάριος – 1ος – 200μ. πεταλούδα και 3ος – σκυταλοδρομία 4×100μ. ελεύθερο (συμμετοχή σε Βόρεια Μακεδονία)
  • Βενετσάνου Νεφέλη – 4η – 400μ. ελεύθερο, 4η – 200μ. ελεύθερο, 4η – σκυταλοδρομία 4×200μ. ελεύθερο και 5η – σκυταλοδρομία 4×100μ. ελεύθερο (συμμετοχή σε Βόρεια Μακεδονία)
  • Ζαρμπούτη Αρετή – 6η – 200μ. πρόσθιο (συμμετοχή σε Αυστρία)
  • Ξηρά Σήλια – 7η – 800μ. ελεύθερο και 4η – σκυταλοδρομία 4×200μ. ελεύθερο (συμμετοχή σε Βόρεια Μακεδονία)

Ένα μεγάλο μπράβο στους αθλητές μας και σε ολόκληρη την αποστολή της Εθνικής ομάδας!

 

Theme: Overlay by Kaira
Γραβιάς 6, Αγία Παρασκευή
DEREE College Athletic Club