Κατηγορία: Featured

Σημαντικές διακρίσεις της Deree Tennis Academy στο Ε1 Πανελλαδικό Διπλών στο Πόρτο Ράφτη!

Πολύ καλές εμφανίσεις πραγματοποιήσαν οι αθλητές της Deree Tennis Academy στο Ε1 Πανελλαδικό τουρνουά Διπλών που διεξήχθη στο Πόρτο Ράφτη 10-12 Μαίου.

Ο Αντώνης Μαλαβάζος με το Κωνσταντίνο Παπαναστασίου κατέκτησαν την 1η θέση στην κατηγορία Α16, η Μελίνα Παπαγεωργίου με συμπαίκτρια την Μελίνα Αλευρά κέρδισαν την 1η θέση στην κατηγορία Κ16. Ο Σπύρος Χατζησπύρος με συμπαίκτη το Δημήτρη Αντωνίου βρέθηκαν στην 1η  θέση στην κατηγορία Α12.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για τις επιτυχίες και την προσπάθεια τους.

 

36 μετάλλια για την Deree Swim Academy στα “21α Βενιζέλεια” στα Χανιά!

Με απόλυτη επιτυχία ολοκληρώθηκε η αποστολή της Deree Swim Academy στα “21α Βενιζέλεια”, τα οποία φιλοξενήθηκαν στο κολυμβητήριο Χανίων, στις 10-12 Απριλίου.

Οι 71 αθλητές και αθλήτριες που συμμετείχαν στην αποστολή, επέδειξαν άψογη εικόνα όλη την εβδομάδα, κλείνοντας τους αγώνες με πολύ υψηλές επιδόσεις τηρουμένων των αναλογιών και της κόπωσης που προκύπτει κατά τη διάρκεια της προετοιμασίας.

Οι μικρότεροι αθλητές μας (γεννημένοι το 2010-2011) δεν είχαν την δυνατότητα να συμμετέχουν στους απογευματινούς τελικούς, καθώς η κατάταξη γι’ αυτούς ήταν σε μορφή OPEN (Aνδρών-Γυναικών), ωστόσο πραγματοποίησαν πολύ καλές επιδόσεις.

Οι κολυμβητές και κολυμβήτριες μας, έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό και κατέκτησαν 36 μετάλλια (8 χρυσά, 16 ασημένια, 12 χάλκινα), αφήνοντας έτσι τις καλύτερες εντυπώσεις.

Αναλυτικότερα:

  • Φέρρα Λόρα – 3 χρυσά (100μ. και 50μ. Ελεύθερο,100μ. Πεταλούδα) και 1 χάλκινο (200μ. Ελεύθερο)
  • Ξηρά Σήλια – 2 χρυσά (800μ. και 400μ. Ελεύθερο)
  • Ζωγραφάκης Άγγελος – 1 χρυσό (200μ. Πεταλούδα) και 1 ασημένιο (100μ. πεταλούδα)
  • Μεράϊ Ντέϊβιντ – 1 χρυσό (200μ. Πρόσθιο) και 1 ασημένιο (100μ. πρόσθιο)
  • Βενετσάνου Νεφέλη – 1 χρυσό (200μ. Πεταλούδα)
  • Γεραμάνης Κωνσταντίνος – 3 ασημένια (400μ., 200μ. και 800μ. Ελεύθερο)
  • Κακάμπουρα Χριστίνα – 3 ασημένια (50μ., 200μ. και 100μ. Ύπτιο)
  • Εξάρχου Μαρία – 2 ασημένια (400μ. ΜΑ και 100μ. Πεταλούδα) και 1 χάλκινο (100μ. Ελεύθερο)
  • Πετροπούλου Δανάη – 2 ασημένια (50μ. και 100μ. Πρόσθιο) και 1 χάλκινο (200μ. Πρόσθιο)
  • Ρώτα Στέλλα – 1 ασημένιο (200μ. Ελεύθερο) και 3 χάλκινα (200μ., 400μ. ΜΑ και 400μ. Ελεύθερο)
  • Βούλας Γιάννος – 1 ασημένιο (50μ. Ελεύθερο) και 1 χάλκινο (50μ. Πεταλούδα)
  • Σωτηρίου Λυδία – 1 ασημένιο (400μ. Ελεύθερο)
  • Γαϊτανίδη Μαρία – 1 ασημένιο (200μ. Πρόσθιο)
  • Βλαχάκης Μάριος – 2 χάλκινα (400μ. ΜΑ και 100μ. Πεταλούδα)
  • Γρυπαίος Φίλιππος – 1 χάλκινο (200μ. ΜΑ)
  • Τσομπανούδης Γιώργος – 1 χάλκινο (1500μ. Ελεύθερο)
  • Σταυριανού Άννυ – 1 χάλκινο (1500μ. Ελεύθερο)

Πολλά συγχαρητήρια σε όλες και σε όλους!

 

 

6 μετάλλια και 8 προκρίσεις για την Deree Swim Academy στο “2ο Acropolis Junior 2024” στο ΟΑΚΑ!

Το “Acropolis Junior 2024” φιλοξένησε το κλειστό κολυμβητήριο του ΟΑΚΑ, το Σαββατοκύριακο 11-12 Μαΐου, στο οποίο συμμετείχε η Deree Swim Academy με 24 αθλητές, κατακτώντας 6 μετάλλια, ενώ παράλληλα προκρίθηκε σε 8 τελικούς.

Αναλυτικά τα μετάλλια:

Ασημένια

  • Καπετανέα Κωνσταντίνα – 100μ. ύπτιο – Κ10
  • Σταυριανού Ειρήνη – 200μ. ελεύθερο – Κ12
  • Μαντζάρα Φιλιώ – 50μ. ύπτιο – Κ12

Χάλκινα

  • Μινόγιαννης Θανάσης – 50μ. ύπτιο – Α12
  • Ράπτης Γιώργος – 100μ. πεταλούδα – Α12
  • Πεντίδης Ιωάννης, Καραβοκυρός Γιώργος, Λιβιεράτος Ιών, Γεωργιάδης Νικόλας, Ράπτης Γιώργος, Μινόγιαννης Θανάσης – Σκυτάλη 6×50 –  αγόρια mixed 10-11-12 ετών

Πολλά συγχαρητήρια στους μικρούς μας κολυμβητές!

 

Mε επιτυχία ολοκληρώθηκε το Deree Basketball Academy Easter 2024 Tournament!

Η Deree Basketball Academy διοργάνωσε με απόλυτη επιτυχία το “Easter 2024 Tournament” για τις κατηγορίες U14 & U15, το οποίο διεξήχθη στις εγκαταστάσεις του Κολλεγίου Ντερή, από τη Μ. Δευτέρα 29 Απριλίου έως και την Μεγάλη Τετάρτη 1η Μαϊου.

Στο τουρνουά και των δύο κατηγοριών, συμμετείχαν οι ομάδες Καλαθοσφαίριση Αγ. Παρασκευής, Ολυμπιάδα Παπάγου, Α. Ο. Καρέα  και Α.Σ.Ε. Δούκα.

Ήταν τρεις μέρες γεμάτες με στιγμές συναγωνισμού, φιλίας και διασκέδασης!

Η τελική κατάταξη των ομάδων ήταν η ακόλουθη:

U14 U15
1η θέση ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ
2η θέση Α.Σ.Ε. ΔΟΥΚΑ Α.Ο. ΚΑΡΕΑ
3η θέση Α.Σ.Κ. ΝΤΕΡΗ Α.Σ.Κ. ΝΤΕΡΗ
4η θέση ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ Α.Σ.Ε. ΔΟΥΚΑ

Στο τέλος κάθε τουρνουά ακολούθησαν απονομές και βραβεύσεις.

Ευχαριστούμε όλες τις ομάδες για την συμμετοχή τους!

 

 

Αποτελέσματα της Deree Soccer Academy από το “Soccer Link 2024 Easter Cup” στην Ερέτρια!

Για ακόμα μία χρονιά, η Deree Soccer Academy συμμετείχε με τα τμήματα Κ11-1, Κ13-1, Κ15-1 και Κ15-2, στο Πανελλήνιο Τουρνουά “Soccer Link 2024 Easter Cup”, που πραγματοποιήθηκε στην Ερέτρια, στις 29 Απριλίου – 1 Μαΐου, με 3 από τα 4 τμήματα να φτάνουν στον μεγάλο τελικό.

Συγκεκριμένα, το τμήμα Κ11-1 ενώ έπαιξε μαχητικά, ηττήθηκε στον τελικό με σκορ 3-2. Το ίδιο συνέβη και με το τμήμα Κ13-1, το οποίο ηττήθηκε με 3-0. Το Κ15-1, αν και επέδειξε τη δυναμική του καθ’ όλη την διάρκεια του παιχνιδιού, δεν αξιοποίησε τις πολλές ευκαιρίες που είχε και έτσι ο αγώνας έληξε με σκορ 0-0. Στην διαδικασία των πέναλτι, η αντίπαλη ομάδα στάθηκε πιο τυχερή και με σκορ 4-2, κέρδισε το παιχνίδι. Τέλος, το τμήμα Κ15-2 δεν κατάφερε να προκριθεί στην επόμενη φάση.

Παρόλα τα αποτελέσματα , ο στόχος της συμμετοχής στο τουρνουά, ήταν οι αθλητές μας να δώσουν τον καλύτερο τους εαυτό και να αποκομίσουν πλούσια αγωνιστική εμπειρία, κάτι που συνέβη επιτυχώς.

Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές που έλαβαν μέρος, καθώς και τον επικεφαλής προπονητή της Deree Soccer Academy, κ. Καγκαράκη Παναγιώτη, και τους προπονητές κ. Σιώκο Κωνσταντίνο και κ. Φατούρο Θοδωρή, για όλη την αγωνιστική εικόνα για την άρτια συμπεριφορά της αποστολής, εντός και εκτός αγωνιστικού χώρου!

Ραντεβού του χρόνου!

 

Με απόλυτη επιτυχία συμμετείχε η Deree Swim Academy στο 7ο κύπελλο «Σπύρος Κοντόπουλος» στην Καλαμάτα!

Mε 21 συνολικά αθλητές και απόλυτη επιτυχία συμμετείχε η Deree Swim Academy στο 7ο κύπελλο «Σπύρος Κοντόπουλος», που διοργανώθηκε στις 27-28 Απριλίου στην Καλαμάτα, κατακτώντας 42 μετάλλια.

Αναλυτικότερα:

Χρυσά (21)

  1. Σταυριανού Ειρήνη 200μ ελεύθερο Κ12
  2. Καπετανέα Κωνσταντίνα 200μ ελεύθεροΚ10
  3. Μινογιάννης Θανάσης 200μ ελεύθερο Α12
  4. Γεωργιάδης Νικόλας 200μ ελεύθερο Α10
  5. Μάντζαρα Φιλιώ 200μ ΜΑ Κ12
  6. Αλιβιζάτος Σταύρος 200μ ΜΑ Α12
  7. Γεωργιάδης Νικόλας 100μ ελεύθερο Α12
  8. Καπετανέα Κωνσταντίνα 100μ ελεύθερο Κ10
  9. Μάντζαρα Φιλιώ 200μ προσθιο Κ12
  10. Μπέργκιν Γιώργος 50μ πεταλούδα Α10
  11. Ζαφειρόπουλου Ελένη 50μ πεταλούδα Κ10
  12. Μπουρίκα Ιωάννα 200μ ύπτιο Κ11
  13. Σταυριανού Ειρήνη 800μ ελεύθερο Κ12
  14. Ζαφειρόπουλου Ελένη 100μ ύπτιο Κ11
  15. Ηλιόπουλος Μάνος 100μ ύπτιο Α10
  16. Σταυριανού Ειρήνη 400μ ελεύθερο Κ12
  17. Μάντζαρα Φιλιώ 50μ ελεύθερο Κ12
  18. Καπετανέα Κωνσταντίνα 50μ ελεύθερο Κ10
  19. Μινογιάννης Θανάσης 50μ ελεύθερο Α12
  20. Γεωργιάδης Νικόλας 50μ ελεύθερο Α10
  21. 4Χ100 ελεύθερο mixed 12 ετών – Μινογιάννης Θανάσης, Αλιβιζάτος Σταύρος, Σταυριανού Ειρήνη, Μάντζαρα Φιλιώ

 

Ασημένια (10)

  1. Δικοπούλου Μαρία 50μ πρόσθιο Κ11
  2. Μπουρίκα Ιωάννα 100μ ύπτιο Κ11
  3. Αλιβιζάτος Σταύρος 50μ πεταλούδα Α12
  4. Ράπτης Γιώργος 800μ ελεύθερο Α12
  5. Μπούρκα Μάιρα 200μ ύπτιο Κ12
  6. Μινογιάννης Θανάσης 100μ ελεύθερο Α12
  7. Δικοπούλου Μαρία 200μ πρόσθιο Κ11
  8. Μπέργκιν Γιώργος 200μ ελεύθερο Α10
  9. Δικοπούλου Μαρία 200μ πρόσθιο Κ11
  10. Ζαφειρόπουλου Ελένη 200μ ΜΑ Κ11

Χάλκινα (11)

  1. Ράπτης Γιώργος 50μ ελεύθερο Α12
  2. Κωσταγιόλα Ιωάννα 100μ πρόσθιο Κ12
  3. Σοκολάκη Πατρίτσια 200μ πρόσθιο Κ12
  4. Σίμος Ιάσων 50μ πεταλούδα Α10
  5. Καραβοκύρος Γιώργος 50μ πεταλούδα Α11
  6. Κοκόρες Ταξιάρχης 50μ πεταλούδα Α12
  7. Λεμπέση Μυρτώ 50μ πεταλούδα Κ11
  8. Σίμος Ιάσων 50μ πρόσθιο Α10
  9. Μπούρκα Μάιρα 50μ ύπτιο Κ12
  10. 4Χ50 ΜΟ Κ12 – Μπούρκα Μάιρα, Μάντζαρα Φιλιώ, Σταυριανού Ειρήνη, Κωσταγιόλα Ιωάννα
  11. 4Χ50 ΜΟ Α12 – Μινογιάννης Θανάσης, Αλιβιζάτος Σταύρος, Ράπτης Γιώργος, Κοκόρες Ταξιάρχης

Την αποστολή συνόδευσε η προπονήτρια μας, κα. Σαμαρτζή Σοφία.

Πολλά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά!

 

 

Απολογισμός αγώνων με σημαντικές επιτυχίες για την Deree Track & Field Academy!

Το Σάββατο 20 Απριλίου η Deree Track & Field Academy διοργάνωσε με απόλυτη επιτυχία το Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Τριάθλου της κατηγορίας Κ14.

Οι αγώνες έγιναν με τη συμμετοχή των ΣΑ Κολλεγίου Αθηνών, ΑΣ Σχολής Μωραΐτη, ΑΣΕ Δούκα και ΑΣ Παλαιού Ψυχικού-ΑΤΦΑ, με όλους τους αθλητές να δίνουν τον καλύτερο εαυτό τους στα αγωνίσματα των 60μ, άλματος εις μήκος και 800μ. Επιπλέον, διοργανώθηκε και εσωτερικός αγώνας για τους μικρούς αθλητές της Ακαδημίας μας, με αγωνίσματα ταχύτητας, άλματος και αντοχής.

Παράλληλα, την Δευτέρα 22 Απριλίου δύο αθλητές και μια αθλήτρια εκπροσώπησαν την Deree Track & Field Academy στην τελική φάση του Πανελληνίου Σχολικού Πρωταθλήματος, που πραγματοποιήθηκε στο Εθνικό Στάδιο Σερρών. Συγκεκριμένα, ο Γεωργαντάς Φίλιππος αγωνίστηκε στον τελικό των 100μ, όπου κατέκτησε την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο, με χρόνο 11.02 sec. Η Μητροπούλου Έβελυν στον τελικό του άλματος εις μήκος κατέκτησε την 4η θέση με άλμα στα 5.70μ, ενώ ο Σταθάκος Σωτήρης κατέλαβε την 6η θέση στον τελικό των 110μ μετ’ εμποδίων, με ατομικό ρεκόρ 15.10 sec.

Στον τελευταίο χρονικά αγώνα, στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Ανδρών- Γυναικών και Κ20 η Deree Track & Field Academy πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση καθώς συμμετείχε με 10 συνολικά αθλητές, κερδίζοντας και 2 μετάλλια.

Τα μετάλλια κατέκτησαν:

  • Μητροπούλου Έβελυν – 1η θέση, με ατομικό ρεκόρ 25.52 sec στα 200μ (Κ20)
  • Γεωργαντάς Φίλιππος – 2η θέση, με ατομικό ρεκόρ 10.96 sec στα 100μ (Κ20)

Συγχαρητήρια σε ολα τα παιδιά για την συμμετοχή και τις επιτυχίες τους!

 

Deree Basketball Academy Easter 2024 Tournament στις 29 Απριλίου-1 Μαίου!

Η Deree Basketball Academy σας προσκαλεί στο “Easter 2024 Tournament” για τις κατηγορίες U14 & U15, το οποίο θα διεξαχθεί στις εγκαταστάσεις του Κολλεγίου Ντερή, από τη Μ. Δευτέρα 29 Απριλίου έως και την Μεγάλη Τετάρτη 1η Μαϊου.

Στο τέλος κάθε τουρνουά θα ακολουθήσουν απονομές και βραβεύσεις.

 

Αναλυτικά το πλήρες πρόγραμμα των αγώνων:

Κατηγορία U14

Μ. Δευτέρα 29/04/24

Γήπεδο Pierce 1 10:30 Α.Σ.Κ. ΝΤΕΡΗ Κ.Α.Π. ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ Α
Γήπεδο Pierce 2 10:30 ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΠΑΠ. Α.Σ.Ε. ΔΟΥΚΑ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ Β

 

Γήπεδο Pierce 1 12:00 ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ Α ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ Β ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ
Γήπεδο Pierce 2 12:00 ΝΙΚΗΤΗΣ Α ΝΙΚΗΤΗΣ Β ΤΕΛΙΚΟΣ

 

Κατηγορία U15

Μ. Τρίτη  30/04/24

Γήπεδο Deree 10:30 Α.Σ.Κ. ΝΤΕΡΗ ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΠΑΠ. ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ Α
Γήπεδο Deree 12:30 Α.Ο. ΚΑΡΕΑ Α.Σ.Ε. ΔΟΥΚΑ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ Β

 

Μ. Τετάρτη 01/05/24

Γήπεδο Deree 10:30 ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ Α ΗΤΤΗΜΕΝΟΣ Β ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ
Γήπεδο Deree 12:30 ΝΙΚΗΤΗΣ Α ΝΙΚΗΤΗΣ Β ΤΕΛΙΚΟΣ

 

Θα χαρούμε να σας έχουμε κοντά μας!

5 προκρίσεις για το Παγκόσμιο Σχολικό Πρωτάθλημα στο Μπαχρέϊν για την Deree Swim Academy!

Πολύ καλές εμφανίσεις και επιδόσεις σημείωσαν οι αθλητές της Deree Swim Academy, που συμμετείχαν στο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα στη Θεσσαλονίκη.

Ειδική αναφορά θα πρέπει να γίνει στους αθλητές μας Γεραμάνη Κων/νο, Ρώτα Στελλα, Παζαΐτη Ιωάννα, Ζαρμπούτη Αρετή και Φέρρα Λόρα που κατέκτησαν την 1η θέση και πήραν το εισιτήριο για το Παγκόσμιο Σχολικό Πρωτάθλημα, που θα πραγματοποιηθεί στο Μπαχρέϊν τον Οκτώβριο.

Αναλυτικότερα τα αγωνίσματα και οι επιδόσεις τους:

  • Γεραμανης Κων/νος: 400μ. Ελεύθερο – 4’01″89
  • Ρώτα Στέλλα: 800μ. Ελεύθερο – 9’22″25
  • Παζαΐτη Ιωάννα: 200μ. Ύπτιο – 2’19″15
  • Ζαρμπούτη Αρετή: 200μ. Πρόσθιο – 2’35″66
  • Φέρρα Λόρα: 100μ. Ελεύθερο – 58″84

Συγχαρητήρια σε όλους!!!

 

 

Η Deree Soccer Academy για ακόμα μία χρονιά στο “Soccer Link 2024 Easter Cup” στην Ερέτρια!

Για ακόμα μία χρονιά, η Deree Soccer Academy θα συμμετέχει με τα τμήματα Κ11-1, Κ13-1, Κ15-1 και Κ15-2, στο Πανελλήνιο Τουρνουά “Soccer Link 2024 Easter Cup”, που θα πραγματοποιηθεί στην Ερέτρια, στις 29 Απριλίου – 1 Μαΐου.

Στόχος της συμμετοχής στο τουρνουά, είναι οι αθλητές μας να δώσουν τον καλύτερο τους εαυτό και να αποκομίσουν πλούσια αγωνιστική εμπειρία.

Την αποστολή θα συνοδεύσουν ο επικεφαλής προπονητής της Deree Soccer Academy, κ. Καγκαράκης Παναγιώτης, καθώς και οι προπονητές, κ. Σιώκος Κωνσταντίνος και κ. Φατούρος Θοδωρής.

Ευχόμαστε καλή επιτυχία στους αθλητές μας!

 

Theme: Overlay by Kaira
Γραβιάς 6, Αγία Παρασκευή
DEREE College Athletic Club