Εφτά πρώτες θέσεις για την Deree Tennis Academy στα τουρνουά που διεξήχθησαν 30/3-16/4!

Στα τουρνουά Α.Σ.Ι.Σ., Σχολικό Πρωτάθλημα και Ε3 συμμετείχαν πολλοί από τους αθλητές της Deree Tennis Academy, που διεξήχθησαν το διάστημα 30 Μαρτίου – 16 Απριλίου.

Πιο αναλυτικά, στο ΑΣΙΣ (30/3-31/3 και 13/4-14/4)  ο Γιάννης Σακκάς, μαθητής του Pierce, κατέκτησε την 1η θέση στο τουρνουά του Λυκείου. Η Ευθαλία Ανδριανού κέρδισε την 1η  και η Αναστασία Μπαμπαρούτση τη 2η θέση στο τουρνουά του Λυκείου, ο Γιώργος Μπούσκος κατέκτησε την 3η θέση στο τουρνουά του γυμνασίου και ο Σπύρος Χατζησπύρος κατέκτησε την 1η θέση στο τουρνουά του δημοτικού.

Στο πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα (1/4-7/4) , οι αθλητές μας Νίκος Ποδαρόπουλος και Κωνσταντίνος Παπαναστασίου συνεργάστηκαν άψογα για την κατάκτηση τηνς 1ης θέσης στα διπλά, καταφέρνοντας παράλληλλα να εξασφαλίσουν μοριοδότηση για την εισαγωγή τους στο πανεπιστήμιο.

Στο Ε3 Πανελλαδικό τουρνουά, που διεξήχθη στην Πάτρα (30/3-31/3), ο Σπύρος Χατζησπύρος κατέκτησε την 1η θέση στην κατηγορία Α12. Στο Ε3, που έλαβε χώρα στο Χαϊδάρι (5/4 -8/4), ο Διονύσης Κοντογιώργης κατέκτησε την 1η θέση στην κατηγορία Α12 και η Έλενα Δάψη κατέκτησε την 1η θέση στην κατηγορία Κ16. Τέλος, στο Ε3 στο Χαλάνδρι (12/4-16/4),  ο Διόνυσης Κοντογιώργης κατέκτησε ξανά την 1η θέση στην κατηγορία Α12.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για τις επιτυχίες τους και την καθημερινή προσπάθεια που καταβάλουν στους αγωνιστικούς χώρους.

Theme: Overlay by Kaira