H Deree Track & Field Academy στην 4η θέση στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Κ16 Αγοριών-Κοριτσιών Ε.Α.Σ. ΣΕΓΑΣ Αθήνας!

Με απολογισμό 5 μετάλλια, πολλά ατομικά ρεκόρ και 8 προκρίσεις για το πανελλήνιο πρωτάθλημα της κατηγορίας τους, ολοκλήρωσαν την προσπάθεια τους οι αθλητές και αθλήτριες της Deree Track and Field Academy στο “Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Κ16 Αγοριών-Κοριτσιών Ε.Α.Σ. ΣΕΓΑΣ Αθήνας”, που πραγματοποιήθηκε στο στάδιο του Αγ. Κοσμά την Κυριακή 17 Απριλίου.

Παρά τις δυσμενείς καιρικές συνθήκες που επικράτησαν, οι αθλητές και αθλήτριές μας πέτυχαν εξαιρετικές επιδόσεις και οδήγησαν την Deree Track & Field Academy στην 4η θέση ανάμεσα σε 47 συλλόγους!

Συγκεκριμένα, ο Φίλιππος Γεωργαντάς κέρδισε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο στα 80μ με χρόνο 9.42, που αποτελεί ατομικό ρεκόρ και όριο για το πανελλήνιο πρωτάθλημα!

Στο ίδιο αγώνισμα, ο Παναγιώτης Παυλόπουλος με χρόνο 9.85 κατέκτησε την 4η θέση και εξασφάλισε και αυτός μια θέση για το πανελλήνιο πρωτάθλημα.

Ατομικά ρεκόρ έκαναν και οι Γιώργος Παυλόπουλος με χρόνο 10.01 και Χρήστος Κερατιώτης με 10.68.

Οι 4 αθλητές μας με χρόνο 39.12 κατέκτησαν το χάλκινο μετάλλιο στην σκυταλοδρομία 4×80μ!

Επιπλέον, ο Απόστολος Κονταρίνης με χρόνο 18.49 στα 150μ, κατέκτησε την 4η θέση και βελτίωσε το ατομικό του ρεκόρ, πιάνοντας κι αυτός το όριο για το πανελλήνιο πρωτάθλημα.

Τα κορίτσια της σκυταλοδρομίας 4×80μ (Όλγα Φουντουλάκη, Κατερίνα Ακτύπη, Ελένη Σταθόπουλου και Έβελυν Μητροπούλου) κατέκτησαν τη 2η θέση και το ασημένιο μετάλλιο με χρόνο 42.15 και όλες μαζί έπιασαν το όριο για το πανελλήνιο πρωτάθλημα!

Όρια και ατομικά ρεκόρ για την Ελένη Σταθόπουλου που κατέκτησε την 2η θέση και το ασημένιο μετάλλιο στο άλμα εις ύψος με 1.50, τη Έβελυν Μητροπούλου με την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο στο άλμα εις μήκος με 5.07 και την Χριστίνα Ξανθόπουλου στην 4η θέση στα 2χλμ με φυσικά εμπόδια με χρόνο 7:58.61!

Πολλά συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές και τις αθλήτριες μας!

Theme: Overlay by Kaira