1η & 2η ημέρα
Ένα Πανελλήνιο ρεκόρ Παμπαίδων-Α’, 15 μετάλλια (8-5-2) και 30 συμμετοχές σε τελικούς!
Μετά την ολοκλήρωση της πρώτης και δεύτερης αγωνιστικής ημέρας στο Χειμερινό Κύπελλο κολύμβησης ο απολογισμός της ομάδας μας είναι:
Ένα νέο Πανελλήνιο ρεκόρ κατηγορίας Παμπαίδων Α’ (14 ετών) από τον Πατσουρέα Στράτο στα 100μ ελεύθερο με χρόνο 52.70.
- 8 χρυσά μετάλλια
- 5 ασημένια μετάλλια
- 2 χάλκινα μετάλλια
Στην την κατηγορία Ανδρών- Γυναικών:
– Ζαρμπούτη Αρετή 3η στα 200μ πρόσθιο
Στην κατηγορία Εφήβων-Νεανίδων:
– Ζαρμπούτη Αρετή 1η στα 200μ πρόσθιο
– Σωτηρίου Λυδία 3η στα 200μ πρόσθιο
Στην κατηγορία Παμπαίδων-Παγκορασίδων:
– Meraj David 1ος στα 400μ μικτή, 1ος στα 50μ πρόσθιο, 1ος στα 200μ πρόσθιο
– Βενετσάνου Νεφέλη 1η στα 400μ μικτή, 1η στα 100μ ελεύθερο, 1η στα 400μ ελεύθερο
– Ξηρά Βασιλική 1η στα 1500μ ελεύθερο, 2η στα 100μ ύπτιο, 2η στα 400μ ελεύθερο
– Βλαχάκης Μάριος 2ος στα 200μ μικτή
– Πετροπούλου Δανάη 2η στα 200μ μικτή
– 4×50 ελεύθερο 2η θέση με τους Meraj Έξαρχο, Βενετσάνου, Ξήρα
Όλοι οι κολυμβητές της ομάδας μας πραγματοποίησαν πολύ καλές εμφανίσεις, βελτιώνοντας ή πλησιάζοντας τις ατομικές τους επιδόσεις ενώ πλασαρίστηκαν 30 φορές στις 8αδες των αγωνισμάτων τους!
3η ημέρα
Δεκατέσσερα μετάλλια (4-4-6)
Μετά την ολοκλήρωση της τρίτης και τελευταίας αγωνιστικής ημέρας στο Κύπελλο Κολύμβησης του Καρπενησίου η ομάδα μας συνέχισε τη συγκομιδή των μεταλλίων σε όλες τις κατηγορίες με απολογισμό:
- 4 χρυσά μεταλλια
- 4 ασημένια μετάλλια
- 6 χάλκινα μετάλλια
Αναλυτικότερα:
Για την κατηγορία Εφήβων-Νεανίδων:
– Πατσουρέας Στράτος 1ος 200μ ελεύθερο
– Καλαμπαλίκη Ίρις 2η 50μ ελεύθερο
– Μηλιώνης Ιάσωνας 3ος 50μ ελεύθερο
– Σωτηρίου Λυδία 3η 800μ ελεύθερο
Για την κατηγορία Παμπαίδων-Παγκορασίδων:
– Meraj David 1ος 100μ πρόσθιο
– Βενετσάνου Νεφέλη 1η 200μ ελεύθερο
– Ξήρα Βασιλική 1η 800μ ελεύθερο
– Βενετσάνου Νεφέλη 2η 100μ πεταλούδα
– Καλογεροπούλου Μελινα 2η 200μ ύπτιο
– 4×50μ Μικτη Ομαδική 2οι, με τους Βενετσάνου, Meraj,Βλαχάκη και Καλογεροπούλου
– Πετροπούλου Δανάη 3η 100μ πρόσθιο
– Βλαχάκης Μάριος 3ος 100μ πεταλούδα
– Παναγοπούλου Ανδριάνα 3η 200μ ύπτιο
– Πετροπούλου Δανάη 3η 100μ μικτή ατομική
Τις επιτυχίες για την ομάδα μας συμπλήρωσαν ακόμα 25 παρουσίες των αθλητών μας στις καλύτερες οκτάδες των αγωνισμάτων τους.